FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
pierwsza praca w NL
Autor Wiadomość
oNa
[Usunięty]

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2012-12-27, 17:44   pierwsza praca w NL

No to żeby nie było,mam chwilkę to napiszę o swojej pierwszej pracy w Nl...
Wtedy to myślałam że była to najgorsza i najcięższa praca z jaką się spotkałam,ale w sumie okazało się inaczej,co oczywiście nie oznacza że było lekko :)
Pewna znajoma mojej mamy wyjeżdżała co jakiś czas na sezon do NL i dorabiała sobie,ooo jak ja jej wtedy zazdrościłam!Pewnego dnia przyjechała do nas i zaproponowała żebym pojechała za nią,ona mnie wkręci tam na swoje miejsce bo powie że ona nie może bo złamała nogę! hihihi nooo wtedy czułam się szczęśliwa że i do mnie uśmiechnęło się szczęście,będę miała kasę!
Pełna obaw (bo to pierwszy raz :D )udałam się do Holandii mieścinki Meterik koło Horstu.
Praca była bez pośrednika,u samego pracodawcy holenderskiego.Jest to dość duży producent sadzonek truskawek,szparag i drzewek owocowych.Główna branża flance truskawek.
Naszym zadaniem jest wybieranie i obcinanie dobrych,wartościowych sadzonek według tego co nakazują kontrolerzy,oni też sprawdzają to co naszykujesz i płacą Ci żetonami.
Ogólnie praca w błocie,zimnie(bo flance muszą mieć chłodno aby nie zwiędły)i co najgorsze w akordzie.Norma do wyrobienia wtedy była 4tys.flanc uwierzcie jest co robić,na 8 godzin.
Do pracy blisko bo mieszka się na terenie zakładu w domach lub kontenerach.
Część ludzi zostaje wybrane przez szefa do pracy na polu...i tu już nie ma akordu tylko na godziny ale oczywiście biegiem,w deszczu,błocie i im podlejsza pogoda tym dłużej na polu,a jak flance się przyjmą!
Atmosfera-no cóż są tam dwa klany rodzinne i reszta zbierańców różnych.Dla mnie akurat byli ok,zaprzyjaźniłam się z wieloma i utrzymuję kontakt do dziś.
Co do płacy teraz za bardzo nie wiem,wtedy zarobiłam 1400euro za 6tyg.głównie dzięki godzinom na polu...

dla zainteresowanych podaję namiary
http://www.dekemp.nl/

wszystkiego tu nie opisywałam ale w razie jeszcze jakiś konkretnych pytań proszę o kontakt,chętnie odpowiem

Pozdrawiam i niedługo napiszę jeszcze o dwóch agencjach za pośrednictwem których pracowałam.
 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
REKLAMA 

Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 32
Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2013-08-27, 21:17   

_________________

 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
pawelx18xe 
Coś tam działa na forum

Wiek: 37
Dołączył: 21 Sie 2013
Posty: 32
Skąd: Suwałki
Poziom: 4
HP: 0/61
 0%
MP: 29/29
 100%
EXP: 5/11
 45%
Wysłany: 2013-08-27, 21:17   

cześć, dzięki za info i namiar, fajnie że pomyślałaś o innych, chętnie dowiem sie czegoś więcej :-)
_________________
szukam pracy fizycznej za granicą, w zamian załatwię pracę przy zbiorze szparagów, pozdrawiam
 
 
   
Poziom: 4 HP   0%   0/61
   MP   100%   29/29
   EXP   45%   5/11
darkman 
Administrator


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 920
Skąd: Ede /Nl
Poziom: 27
HP: 35/1795
 2%
MP: 857/857
 100%
EXP: 3/83
 3%
Wysłany: 2013-08-29, 11:15   

Wysłałem do nich zapytanie teraz zobaczymy czy są jakieś miejsca ,mnie interesują jabłka,śliwki lub gruszki inne prace na glebie nie wchodzą w gre ...
_________________
JEŚLI POMOGŁEM W CZYMŚ KLIKNIJ W MOIM PROFILU : Pomógł , To NIC NIE KOSZTUJE



Nie ten co z Toba tańczy, nie ten co się z Tobą śmieje, lecz ten co z Tobą cierpi, jest Twoim przyjacielem...


 
 
   
Poziom: 27 HP   2%   35/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   3%   3/83
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo

Darmowe forum phpBB by Przemo |
ttttttt.jpg
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14