FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Dlaczego wyjeżdzamy z Polski ???
Autor Wiadomość
darkman 
Administrator


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 04 Gru 2012
Posty: 920
Skąd: Ede /Nl
Poziom: 27
HP: 35/1795
 2%
MP: 857/857
 100%
EXP: 3/83
 3%
Wysłany: 2013-01-03, 18:54   Dlaczego wyjeżdzamy z Polski ???

Kiedyś wyjeżdżało się z powodów politycznych, emigracja była przymusem, któremu niechętnie poddawali się wszyscy zobligowani. Po II Wojnie Światowej również z powodów politycznych, wiele osób było represjonowanych i musiały uciekać przed prześladowaniami. Tak było z Żydami polskimi w 1968 r., tak było z obrońcami wolnej Polski po wprowadzeniu stanu wojennego – w latach 80. z kraju wyjechało prawie 250 tysięcy ludzi.




Warunki polityczne są obecnie lepsze, żyjemy w wolnym kraju ze swobodą przemieszczania się, życia i pracy, a wciąż niesiemy za granicę głowy. Powody są już całkiem prozaiczne – powodem numer jeden jest praca. Po pierwsze za granicą jest, a u nas jej nie ma. Po drugie za granicą praca jest dużo lepiej płatna, a u nas ciężko jest wiązać koniec z końcem. Różnice w zarobkach są kolosalne, przykładowo w Irlandii godzinowa stawka wynosi w przeliczeniu na naszą walutę 32 zł. W Polsce za taką samą pracę zarobimy 7 zł. Wynik chyba nie wymaga komentarza. Oczywiście, wyjeżdżając za granicę musimy się liczyć z tym, że zdobędziemy pracę poniżej naszych kwalifikacji. Jednak większość osób wyjeżdżających to ludzie młodzi, podejmujący dopiero pierwszą pracę. Ścieżka rozwoju zawodowego i awanse są więc dopiero przed nimi.Co wy na to forumowicze !! 8) ;-) 8)
_________________
JEŚLI POMOGŁEM W CZYMŚ KLIKNIJ W MOIM PROFILU : Pomógł , To NIC NIE KOSZTUJE



Nie ten co z Toba tańczy, nie ten co się z Tobą śmieje, lecz ten co z Tobą cierpi, jest Twoim przyjacielem...


 
 
   
Poziom: 27 HP   2%   35/1795
   MP   100%   857/857
   EXP   3%   3/83
REKLAMA

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2013-01-10, 15:38   

 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
Pavulon
[Usunięty]

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2013-01-10, 15:38   

Napisałeś że kiedyś wiało się z Polski z powodów politycznych... :)
A teraz za chlebem bo pracy nie ma.
Trochę to powierzchowne bo z mojego subiektywnego punktu widzenia te dwa aspekty idą w parze...
Moje postanowienie o opuszczeniu tego pięknego kraju (to nie sarkazm - Polska jest pięknym i wspaniałym krajem, problem leży w mentalności ludzi ją zamieszkujących) nabrało mocy po przeanalizowaniu obecnych poczynań naszych włodarzy od góry do najniższych szczebli drabiny polityczno ustawodawczej.
Osobiście trochę już przeżyłem i sądzę że w gorszych warunkach socjalnych dałbym radę, ale jako człowiek o trochę szerszym horyzoncie wiem że można żyć lepiej, więc czemu tu mam się męczyć oraz tłumaczyć dziecku kolejne absurdy które ciężko wyjaśnić językiem literackim bez wulgaryzmów...
Nie chce by młody i zdolny człowiek musiał dokonywać swoistego rodzaju lobotomii bo sytuacja w kraju niestety do tego zmusza...
Z mojego punktu widzenia teraz niestety Polska nie jest krajem dla ludzi myślących i uczciwych...
Ktoś kto myśli trochę szerzej niż szary robol bez żadnych ambicji albo zwariuje, albo zostanie stłamszony przez tłum krzyczacy "co się czepiasz, tutaj tak jest, przyzwyczaj się w końcu..."
Uczciwy prędzej czy później albo zacznie kombinować żeby nie zdechnąć z głodu, co bez wprawy na bank skończy się wskazaniem i poszerzeniem statystyk wykrywania przestępstw przez aparat...
No więc moje subiektywne podejście jest takie:
Nie, do debilnych i irracjonalnych posunięć i zarządzeń nie przyzwyczajeń się nigdy - za stary już jestem. A co za tym idzie, niepodporządkując się kretynskiemu prawu automatycznie jestem stawiany w jednym szeregu z bandytami i sprawcami, a to mi nie odpowiada...
Jeszcze może, gdyby ten rodzaj "walki z systemem" był czegoś wart...
Niestety że świadomością że prawdziwi bandyci posiadający pieniądze (z prowadzenia swojej przestępczej działalności) unikają wymiaru sprawiedliwości, a człowiek który z głodu kradnie bułkę w sklepie jest w mediach pokazywany jako przykład nieuczciwości społeczeństwa nie mogę się z tym pogodzić... A że nie mam ani środków ani znajomości muszę oddać pole i poszukać innego miejsca dla siebie i rodziny.
Paradoks, prawda ;-)
 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
Holenderka 
Junior Admin
beciaa


Pomogła: 15 razy
Wiek: 57
Dołączyła: 08 Gru 2012
Posty: 3410
Skąd: Nieuw-Buinen
Poziom: 45
HP: 561/7015
 8%
MP: 3349/3349
 100%
EXP: 19/213
 8%
Wysłany: 2013-01-11, 00:55   

No wiesz z tym STARY to sie nie zgodze ...bo prawie jestesmy rowiesnikami....ale to co napisales, niestety jest prawda...ja tez musialam oposcic kraj,.moje dzieci ,by mogly zyc godnie razem ze mna...i powiem jedno nic sie nie zmieni w naszej Polsce.,przykre ale prawdziwe.... :-(
_________________
Człowiek jest wielki nie przez to kim jest, lecz przez to co daje innym!....

Ostatnio zmieniony przez darkman 2013-01-12, 19:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
   
Poziom: 45 HP   8%   561/7015
   MP   100%   3349/3349
   EXP   8%   19/213
Gosia35
[Usunięty]

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2013-01-11, 01:27   

Ja tylko żałuję ,że tk późno się zdecydowaliśmy..

Po ponad 2 latach mieszkania tutaj na stałe ,z całą rodziną ,nikt z nas nie wyobraża już sobie powrotu do Polski.
Choć czasem też bywa ciężko,bywają okresy bez w miarę stałej pracy,to jednak żyje się tu dużo łatwiej.
Przyjeżdzając tutaj na stałe też nie miałam już 20 lat ,zaczynaliśmy praktycznie od zera,wszystko od nowa.
A jednak się udało i mogę na 100% powiedzieć,że jesli ktoś wie czego chce i ma jasno sprecyzowane cele,konsekwentnie realizuje to co sobie założył-to nie ma siły,musi dać radę.

I w kazdym wieku mozna próbować zmienić zycie swoje i rodziny,dzieci.
Na to napewno nigdy nie jest za późno,pod warunkiemże wiemy czego chcemy.
 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo

Darmowe forum phpBB by Przemo |
ttttttt.jpg
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16