FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat


Poprzedni temat :: Następny temat
Szkoła ROC
Autor Wiadomość
Gosia35
[Usunięty]

Poziom: 0
HP: 0/0
 0%
MP: 0/0
 0%
EXP: 0/0
 100%
Wysłany: 2012-12-29, 01:43   Szkoła ROC

Moim zdaniem interesująca propozycja dla ludzi chcących nauczyć się niderlandzkiego.
Szkoły ROC obecne w całej Holandii,bardzo dużo oddziałów.
Jedyny warunek jaki trzeba spełniać to zameldowanie w gminie ,w której chcemy zacząc kurs.
Cena kursów nie jest stała i jednakowa dla każdego.Przeważnie wygląda to tak,że zapisujemy się przez wypełnienie jakiś ogólnych formularzy po czym dostajemy zaproszenie na rozmowę.Wypytują o wszystko : praca,sytuacja rodzinna,czy zamierzamy tu mieszkać na stałe,pytają o lata i poziom nauki w Polce itd.Zostaje przeprowadzony test ,coś w rodzaju testu na szybkość uczenia się,rozumienia tekstu i po tej rozmowie dopiero ustalana jest cena dla danego kursanta.
Kursy dla obcokrajowców nie są darmowe,przynajmniej w mojej gminie,ale myślę ,że teraz już wszędzie trzeba za nie płacić.Są jednak dotowane i to w sporej części z funduszy Unii Europejskiej.W związku z tym dla kursanta są dużo tańsze niż prywatne lekcje.

W moim przypadku ( i większości innych) kwota za semestr ( 6 miesięcy nauki) wynosi około 300 euro plus książki (za komplet ok 40 euro).
Zajęcia 2 razy w tygodniu po 3 godziny zegarowe
Dni i pory zajęć ustalane indywidualnie.

Wszystkie poziomy zaawansowania zaczynając od zerowego.
Od samego początku lektor holenderski,moim zdaniem to zdecydowany plus.Mimo ,że na początku nic nie kumamy ,to nauka idzie zdecydowanie szybciej :)

6 godzin w tygodniu to nie jest jakoś specjalnie dużo ( mój syn zaczynając szkołę w wieku 14 lat miał w tygodniu 30 godzin holenderskiego :) ) ,bardzo dużo czasu trzeba poświęcić na naukę w domu ,ale jak ktoś ma silną motywację i chce się nauczyć napewno da radę :)

Szkoła przygotowuje do egzaminów NT2,po skończeniu każdego poziomu dostajemy certyfikat ukończenia danego poziomu,można kontynuować dalej jeśli chcemy.

Opisałam na swoim przykładzie,ale myślę ze ogólne zasady w każdym oddziale są podobne,moim zdaniem warto i szkoła jak najbardziej godna polecenia.
 
   
Poziom: 0 HP   0%   0/0
   MP   0%   0/0
   EXP   100%   0/0
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template BMan1Blue v 0.6 modified by Nasedo

Darmowe forum phpBB by Przemo |
ttttttt.jpg
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14